Na obwód Czelabiński spadł meteoryt

01

Według oficjalnych źródeł w obwodzie Czelabińskim spadł meteoryt. Obiekt spadł na Ural gdzie mieści się wiele wojskowych i tajnych ośrodków.

Roskosmos oświadczył, że na Uralu spadł meteoryt: „piętnastego lutego zanotowano upadek obiektu kosmicznego na terytorium miasta Czelabińsk. Według wstępnych szacunków, jest to obiekt kosmiczny, nie sztucznego pochodzenia i kwalifikuje się jako meteoryt, leciał z szybkością koło 30 kilometrów w sekundę po niskiej trajektorii”, – podano w oświadczeniu na stronie internetowej Agencji.

Według dostępnych danych do dnia dzisiejszego, obiekt nie został wykryty zarówno przez rosyjskie, jak i zagraniczne naziemne obserwatoria w przestrzeni kosmicznej z powodu szczególnych cech jego ruchu, wyjaśnili w Federalnej Agencji Kosmicznej, można dodać, że wykrycie takich obiektów w atmosferze jest trudne.

Szef wydziału mechaniki nieba i astrometrii Tomskiego Państwowego Uniwersytetu profesor Tatjana Bordowicyna podała, że deszcz meteorytów, który przeszedł nad Uralem, może być zwiastunem asteroidy, która przeleci w piątek w bliskiej odległości od Ziemi, wydanie internetowe «Spojrzenie».

Asteroida rozmiarów 15-piętrowego budynku w piątek wieczorem przeleci bardzo blisko Ziemi, poniżej orbity geostacjonarnej satelitów – groźby kolizji nie ma ale to najbliższy przypadek przelotu tak dużej asteroidy nad naszą planetą w historii obserwacji.

Asteroida 2012 DA14 wykryto w lutym 2012 roku w hiszpańskim obserwatorium La Sagra. Obliczenia wykazały, że w następnym roku obiekt przeleci bardzo blisko powierzchni ziemi, pewni astronomowie nawet twierdzili, że isnieje prawdopodobieństwo jego zderzenia z Ziemią.

Ponieważ średnica asteroidy wynosi około 45 metrów a masa – około 130 tys. ton, to mogłaby ona doprowadzić do katastrofy porównywalnej z meteorytem Tunguskim: siła wybuch była równoważna 2,4 megaton trotylu. Jednakże, po dalszych obserwacjach astronomowie doszli do wniosku, że kolizja jest możliwa. Zgodnie ostatnimi obliczeniami, asteroida o 19.25 czasu Greenwich (23.25 czasu moskiewskiego) przeleci w odległości 27,7 tys. kilometrów od powierzchni Ziemi, to jest poniżej orbity satelitów geostacjonarnych, które znajdują się na wysokości około 36 tysięcy kilometrów.

W Czelabińsku o pomoc medyczną zwróciło się 725 mieszkańców miasta, którzy doznali uszczerbku wskutek deszczu meteorytów, w tym 159 dzieci. Poinformowano o tym w komunikacie prasowym władz miasta. Do tej pory hospitalizowano 31 osób, w tym 12 dzieci. W Ministerstwie Zdrowia Rosji informowano wcześniej o 571 osobach poszkodowanych w obwodzie czelabińskim w tym 34 hospitalizowanych, jak podały « Wiadomości ».

Świadkowie donoszą, że fala uderzeniowa spowodowana upadkiem kosmicznego ciała, powybijała okna i drzwi w budynkach. W mieście zwiększyło się zapotrzebowanie na materiały budowlane, „Russia Today”.

Fala uderzeniowa wywołała w obwodzie czelabińskim ogromną ilość obrażeń.

Tysiące poszkodowanych ucierpiało w większości przypadków od wybitego szkła, uszkodzonych domów i fabryk. I co najważniejsze, w mieszkaniach zapanowało zimno – w Czelabińsku tej nocy mróz osiągał do minus 20 stopni, podano w «Wiadomościach».

02

Oświadczenie Miedwiediewa w związku z upadkiem meteorytu już wywołało falę oburzenia w internecie, i faktycznie oświadczenie to delikatnie mówiąc brzmiało nie etycznie.

źródło

——————

UFO strąca obiekt nad Czelabińskiem 15 lutego 2013

Oto niektóre komentarze do zdarzeń z upadku „meteorytu” (zwłaszcza cytaty naocznych świadków, którzy mają poważne wątpliwości, że był to meteoryt):
Siergiej Daniłow Nie sądzę, że był to meteoryt, najprawdopodobniej była to próba Haarp, przypomnijcie sobie meteoryt tunguski, krótko mówiąc były to próby plazmoida stworzonego Haarpem

Leonid Eremin  Nie może meteoryt samodzielnie eksplodować w powietrzu. Dla czego policjanci otoczyli kordonem miejsce upadku? Zdaje się amerykanie sprawdzali naszą obronę przeciwlotniczą. Putin nie odda Kraju.

das21 :  Mieszkam w rejonie Swierdłowska, rankiem zauważyłem serię wybuchów, to nie był jeden meteoryt, u nas z wydziału kontroli ruchu drogowego „szybko” gdzie pędzili…

MaksymusRA  Ten plazmoid wygenerował inteligentną strukturę w przestrzeni – dla oświecenia ziemskiej przestrzeni, szczegóły będą później!

Fogofogo  Bzdury są moczone przez „naukowców” z rosokosomosu …
Gdzie i kiedy słyszeliście o „meteorytach”, lecących tysiące kilometrów równolegle do ziemi?
Gdzie i kiedy słyszeliście o „meteorytach”, eksplodujących z takimi efektami?
Gdzie i kiedy wpajają gorączkowo, że to „nie jest sztuczne pochodzenie”… z niezdarnym usprawiedliwieniem tego, że takich meteorytów nie można znaleźć i wcześniej takich nie notowano?

Dlaczego nas wszystkich mają za bydło i przygłupów, których można wpędzać w plewy?
Dlaczego papież Benedykt w ostatnich dniach abdykował, stłamszony bił pokłony Bankowi Światowemu?
I co nam przygotowują nasi serdeczni sepleniący „przyjaciele” na 23 lutego? Dzisiaj pojawiły się wiadomości, że ministerstwo Obrony wiedziało o tym „meteorycie” już tydzień temu. Uruchomiono środki OPL(obrony powietrznej)… przeciwko „meteorytowi”.

MaksymusRA   Zadziwia mnie to, że wszyscy tak uwierzyli w to, że był to meteoryt – pomimo gigantycznych świetlnych wybuchów, które oślepiały wielu ludzi i powodowały uczucie gorąca, a także wyłączenie telefonii komórkowej na półtorej godziny!!! Nie trzeba być jasnowidzem lub wielkim astrofizykiem żeby rozumieć, że był to wybuch plazmoidu!!! Średnica jego wynosiła 2200 metrem, wybuch nastąpił na wysokości 70 km, generowany plazmoid Rozumnej kosmicznej struktury – dla energoidalnym rozświetleniem ziemskiej jonosfery. Narazie wszystko na ten temat..

alfasspam Zdrowia!
A czy był to meteoryt?
„Przegląd słowiańskiego terytorium”  15-02-2013 – 18-05

Z danych MSW w obwodzie czelabińskim o 19:00 15 lutego, skierowano do punktów medycznych 985 poszkodowanych, w tym 204 dzieci. Hospitalizowano 44 ludzi, w tym 12 dzieci, 2 – w ciężkim stanie.
Zniszczenia od fali detonacyjnej odnotowano w dziesięciu miejscach regionu: w miastach obwodowych, Jemanżelińskim, Jetkule, Kopiejskim, Korkinowskim, Czebarkule, Jużnouralskim, Złatoustym, Troickim, Uwielskim i Krasnoarmijskim a także w osiedlu Róża. Ciekawa trajektoria… widziano to w Kazachstanie, Orenburgu, Tiumeni, Kurganie, Jekaterynburgu, Czelabińsku a upadł w pobliżu Czebarkula – to jest między Jekaterynburgiem a Czelabińskiem.

Warto zajrzeć

——————————————–

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: