3G/4G antena własnymi rękami o zasięgu do 30 km

Kiedy mieszkasz z dala od wież telefonii komórkowej, nawet elementarny dzwonek może być prawdziwym problemem. Co dopiero mówić o odbiorze Internetu za pomocą kanałów 3G i 4G. Jednak ten problem można stosunkowo łatwo i bardzo elegancko rozwiązać. Aby to zrobić, musimy trochę popracować i zbudować małą antenę. Na szczęście wszystkie materiały do tego są łatwo dostępne.

Materiały i narzędzia

Potrzebne będą następujące materiały.

Aby stworzyć antenę 3G/4G, potrzebować będziemy gwintowanej śruby M6 lub M8 o długości 140 mm, cienkiego arkusza blachy, 12 nakrętek, kabla koncentrycznego o długości do 12 metrów – 2 sztuki. Potrzebne będzie również złącze F do kabla telewizyjnego – 4 sztuki i złącze Pigtail z przejściówką – 2 sztuki.

Sprzęt

Trzeba wyjaśnić, że parametry montażu anten 3G i 4G są różne. Cała istota znajduje się w zakresie częstotliwości, z których korzysta operator. Dla tego należy wziąć telefon i wyszukać operatorów sieci. Pośród wielu sygnałów 2G, powinniśmy szukać tego, którego potrzebujemy. Znając dokładnie, który operator zapewnia odpowiedni zasięg, nabywamy odpowiednią kartę SIM. Poniżej znajdują się schematy antenowe dla różnych sygnałów z charakterystykami.

Montaż anteny

Nic skomplikowanego.

Podczas montażu anteny należy zachować dokładność do ostatniego milimetra. W zasadzie niczego złożonego w tym nie ma. Najpierw należy wyciąć 6 krążków z blachy, jak na rysunkach. Idealnym materiałem w tym celu będzie miedź. Ciąć ją można nawet nożycami kancelaryjnymi. Średnica dysków powinna wynosić 100, 74, 54, 39, 39, i 39 mm (dla anteny 3 G 2100 MHz). Jednak zanim wytniemy dyski, lepiej będzie wcześniej zrobić środkowe otwory.

Taka antena pomoże.

Na dysku o średnicy 74 mm natychmiast przygotowujemy otwór do lutowania pasma drutu w odległości 11 mm od krawędzi. Tu zostaną zamocowane dwa przewody koncentryczne. Drugi otwór jest również wykonany z odstępem 11 mm i pod kątem 90 stopni względem pierwszego otworu. Z pary zwykłych, telewizyjnych złączy F, musimy oderwać wystającą część i przymocować ją do dysku o średnicy 100 mm, jak pokazano na poniższym filmie. Telekable są podłączone do największej płyty. Po instalacji przewody są lutowane. Mocujemy uchwyt do anteny, pozostaje tylko podłączenie złącza Pigtail do naszego przewodu.

To proste.

Spójrzmy na proces montażu na filmie.

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s