Prawo grawitacji – kolejne oszustwo


01-pgkProste obliczenia arytmetyczne wyraźnie pokazują, że siła przyciągania Księżyca do Słońca jest dwa razy większa niż Księżyca do Ziemi. Oznacza to, że zgodnie z „prawem powszechnego ciążenia (prawo grawitacji)”, Księżyc powinien obracać się wokół Słońca…

Jak mówiła pewna persona z radzieckiej klasyki kina: „Nie pora przyjaciele moi zamachnąć się na Isaaca, czy rozumiecie m-m, naszego Szekspira Newtona?„. Myślę, że najwyższa pora. Newton jest uważany za jednego z największych umysłów naukowych w historii ludzkości. „Matematyczne podstawy filozofii naturalnej” położyły podwaliny pod „światopogląd naukowy”, który stopniowo przekształcono w wojujący materializm, który stał się podstawą naukowego paradygmatu na całe stulecia.

CAŁOŚĆ

Człowiek śniegu pod Petersburgiem PL HD

———————-

Komentarze 3 to “Prawo grawitacji – kolejne oszustwo”

  1. marii03@interia.pl Says:

    Treborok… jesteś wielki. Po raz kolejny wielkie dzięki za udostępnienie.

  2. Jaki Says:

    Czasem są ludzie, którzy po opanowaniu przez ich umysł jednego wzoru, nie mają miejsca na dalsze rozważania o układzie odniesienia. Arytmetyka bez podstaw fizyki w takich przypadkach wyprowadza na manowce !
    Nasz Księżyc również obraca się wokół Słońca. Autor zapomniał o sile odśrodkowej równoważącej grawitację Słońca, która jest proporcjonalna do ich mas. Prędkość orbitalna Ziemie wokół Słońca wynosi około 30 km/s. Taka sama jest prędkość średnia, orbitalna Księżyca wokół Słońca. Można powiedzieć, że prędkość orbitalna Księżyca wokół Słońca waha się w przedziale od 29 do 31km/s, ale i odległość od Słońca waha się w granicach od 0,9975 do 1,0025% jednostki astronomicznej (au), czyli odległości Ziemi od Słońca. Gdyby „zatrzymać” ruch obrotowy Ziemie i Księżyca wokół Słońca, niewątpliwie Księżyc by spadł na Słońce, również wraz z Ziemią ! Bo Słońce oddziałuje siłą grawitacji i na Ziemię i na Księżyc proporcjonalną do ich mas. Prędkość orbitalna Księżyca wokół Ziemi wynosi zaledwie 1 km/s , ale średnia w skali np. roku, wokół Słońca nadal wynosi 30 km/s.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: