David Icke „Ludzka raso powstań z kolan”


Ludzka-raso-Powstań-z-kolan-1-czescUkazała się niedawno pierwsza część książki Davida Ickea „Ludzka raso powstań z kolan”. Jest to kolejne dzieło kontrowersyjnego pisarza, imponujące ze względu na zawartą w nim wiedzę. Czytając jego książkę i znając przekłady poprzednich prac („Wolność przewodnik dla robotów”, „Największy sekret”) odnoszę wrażenie, że jest to podsumowanie jego dotychczasowej działalności i doświadczeń życiowych. Na ich podstawie Icke próbuje przejść do poszukiwań nowych ścieżek i całkiem nowych pomysłów oraz przebić się do szerszego grona odbiorców. Można to zauważyć w jego obecnej aktywności, takiej jak  projekt medialny The People’s Voice. To co David Icke przedstawia w swoich książkach dla niezorientowanego czytelnika może wydawać się fantazjami urojonego umysłu, natomiast dla tych, którzy go znają będzie to kolejny krok na drodze rozwoju świadomości. Książka zawiera wiele dowodów, o których sam David Icke mówi, że są one wielokrotnie sprawdzane przez niego samego i starannie udokumentowane. Jego prace wywołują wiele kontrowersji, również wśród tzw. alternatywnego środowiska, począwszy od krytyki a kończąc na entuzjaźmie i zachwycie. Moim zdaniem jest to dowód na to, że nie można przejść obojętnie obok jego twórczości.

W „Ludzka raso powstań z kolan” David Icke przedstawia swoją wizję uwięzienia człowieka poprzez religie, ekonomię, pieniądze, systemy ideologiczne oraz wiele innych zależności. Zamknięty jest w pułapce, z której nie da rady wyjść jeśli nie zrozumie i nie zerwie „kajdan” narzuconych przez wąską grupę rodzin rządzących tym światem. „Kajdany” są tu wieloznacznym odniesieniem do duchowego więzienia oraz uzależnienia od świata materialnego. Twierdzi on również, że Ziemia jest zbiorowym umysłem a ludzie są manipulowani z Księżyca przez obcych, którzy pokazują nam fałszywą rzeczywistość. Icke uważa, że następuje transformacja ludzkości, którą przewidział już na początku lat 90-tych. Dzięki owej transformacji jest coraz więcej ludzi „przebudzonych” przypominających sobie kim naprawdę są (nieskończona i wieczna świadomość) i że powinni oni powstać z kolan i zacząć walczyć przeciw ciemiężcy.

Chciałbym tu zacytować parę zdań z książki:
– „Żyjemy we wszechświecie wirtualnej rzeczywistości, trafnie symbolizowanym przez trylogię Matrix, chodź bardziej złożonej niż w filmie.”
– „Ludzka świadomość została zwiedziona na tak wielu poziomach i na tyle sposobów, by identyfikować „mnie” i „JA” (świadomość) z ciałem i umysłem.”
–  „To co nazywamy „bystrością” (intelektem), pochodzi z umysłu, podczas gdy mądrość pochodzi ze świadomości.”
– „Im bardziej rozumiemy prawdziwą naturę rzeczywistości, tym bardziej niedorzeczne stają się wyjaśnienia akademickich fanów systemu wierzeń.”
– „Rób to co podpowiada ci twoja intuicja i serce, ponieważ przez nie przemawia Świadomość – cichy głos.”
– „Jest pewne powiedzenie, które mówi: nieważne na kogo głosujesz, rząd już został wybrany; tajny rząd, ukryta ręka, która pociąga za sznurki tych, którzy oficjalnie mają władzę i podejmują decyzje.”

W „Ludzka raso powstań z kolan” jest wiele szczegółów dotyczących tajnych stowarzyszeń, mechanizmów władzy, ich genezy i przyczyn dlaczego tak właśnie wygląda nasza rzeczywistość. Przedstawia on liczne fakty i dokumenty na potwierdzenie swoich opinii. Wiedza w książkach Davida Ickea nie jest łatwa i „niewtajemniczonemu” odbiorcy może wydać się szokująca, dlatego czytanie ich wymaga skupienia i refleksji. Jedyne co mi przeszkadza w książkach Ickea, to ich zbyt anglosaski charakter i brak rzetelnego kierunku wschodniego (Rosja, kraje słowiańskie). Uważam, że jest to jeden z istotniejszych obszarów chociażby ze względu na kroniki i artefakty tam znalezione, skrzętnie niszczone lub ukrywane za czasów komunizmu i po nim. Zachodnia nauka często przemilcza lub pomija kierunek wschodnioeuropejski co w moim przekonaniu jest błędem.

Książkę ze względu na zawartą w niej wiedzę uważam za godną polecenia, a dla tych, którzy głębiej interesują się poruszaną w niej tematyką powinna być to pozycja obowiązkowa.

Pozdrawiam

trebor

Książka składa się z 2 części, 1 część można zakupić tu:
http://www.illuminatio.pl/ksiazki/ludzka-raso-powstan-z-kolan/
druga ukaże się w styczniu roku 2015.

——————–

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: