Zapomniana Jerozolima

Z cyklu „Historia, nauka czy fikcja” część 10 serii „Zapomniana Jerozolima PL”
Tradycyjna historia przekonuje nas, że ogólnie wszystkie fakty historyczne dawno zostały zweryfikowane i uznane i nie ma sensu w dowodzeniu ich prawdziwości. W rzeczywistości jednak nie zawsze tak jest. Na przykład studiując jeden z ważniejszych dokumentów w historii ludzkości — Biblię Fomienko i Nosowski odkryli, że pod nazwą Jeruzalem w Starym i Nowym Testamencie zostało opisane nie to współczesne Jeruzalem – ale całkiem inne miasto.

Zapomniana Jerozolima PL (dailymotion)

Zapomniana Jerozolima PL (youtube)

Historia, nauka czy fikcja (wszystkie filmy PL)

———–

Pokolenie HD

Pokolenie HD (dailymotion)

Pokolenie HD (anyfiles)

Ten film nie jest o straconym pokoleniu, jak wydawać się może na początku. Nie o degeneracji współczesnej młodzieży i ich pustym życiu. Nie o chamskim stosunku młodych do osób starszych i weteranów. Nie o fałszywości płytkich uciech i  sprawiedliwości i prawdziwych wartościach. Nie o bezsensownym obecnym świecie konsumpcji i ostrym poczuciu sensu wtedy, na wojnie. Nie o starciu teraźniejszości i fałszywego, miłości i pożądania, piękna i przypudrowanej ułomności. Ten film nie jest o wstydzie za naszą obecną teraźniejszość i dumę z wielkiej przeszłości. Dokładniej, nie tylko o tym. Wszystko to jest bardzo ważne, ale w tym nie ma rozwiązania, nadziei, światła. Film jest… to film o przezwyciężaniu. O tym, że zło można pokonać, i że trzeba je koniecznie pokonać! Nie jutro, nie w nowym pokoleniu, nie kiedyś. Tu i teraz każdy z nas może pokonać swoją bezmyślność i nikczemność, to zło, które wydaje się pospolite i nieuchronne. Film jest o tym, że fałszywe i sprawiedliwe chodzi obok na tej samej ulicy – i w twojej mocy jest aby wybrać jedno lub drugie. Pójść następnym razem nachlać się jak prosię z dziwkami lub urodzić i wychować dziecko, które będzie czynić dobro i podaruje nadzieję zrozpaczonemu weteranowi.

————————-

Komentarzy 5 to “Zapomniana Jerozolima”

 1. Zbigniew Says:

  Temat jak widać powiązany z nową chronologią, która stawia dotychczasową chronologię pod znakiem zapytania. Pozostaje jednak pytanie dlaczego krucjaty były wpierw skierowane do dzisiejszej Palestyny. Otóż istnieje teoria mówiąca o tym że mahometańska Mekka to nie Mekka w Arabii Saudyjskiej, lecz Petra leżąca na terytorium obecnej Jordanii (swoją drogą wyjaśnia to dlaczego Mahomet utrzymywał dobre stosunki z królestwem Aksum, które w tamtym okresie były de facto wrogiem Arabów zamieszkujących wybrzeża Morza Czerwonego blisko dzisiejszej Mekki). Jeżeli przyjąć tą teorię za prawdziwą, staje się jasne jaki był cel pierwszej krucjaty. Było nim zniszczenie Islamu.
  Poza tym są pewne pytania dotyczące oficjalnej historii Islamu:
  1) Wg oficjalnej historii Hadżar został zniszczony podczas zamieszek wśród Arabów. Tylko dlaczego Muzułmanie jakiejkolwiek opcji mieliby ponosić rękę na swoją największą świętość?
  2) Dlaczego Mahomet został pochowany w Medynie, jak stolicą i centrum jego państwa była Mekka?
  3) Dlaczego wg oficjalnej historii Mahomet zmarł przed atakiem na Al-Kuds, podczas gdy niektóre źródła podają, że zmarł w trakcie jego zdobywania?
  Jeżeli więc przyjąć że Petra to prawdziwa Mekka, to święty kamień najwyraźniej ucierpiał podczas ewakuacji przed wojskami krzyżowców. Został on w ostateczności zabrany do dzisiejszej Mekki, podczas gdy szczątki proroka zostały przeniesione do Jasribu. W związku z tym obecne tam miejscowości zostały przezwane na nazwy dzisiejsze. Zmieniono także dzieje Islamu uznając że prorok zmarł przed atakiem na Bizancjum, w związku z tym mógł być pochowany w Medynie (wszak odległość między Al-Kuds a nią jest ogromna, a pogrzeb nie mógł czekać).
  Z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=yPO_msRpj6c&t=0s można domniemywać że krucjaty mogły być także wyprawami odwetowymi. Skoro Muzułmanie zaatakowali frankijską Ziemię Świętą to Frankowie mogli postanowić w odwecie zaatakować islamską Ziemię Świętą.
  Pozostaje zatem pytanie skoro Jezus na pewno nie umarł w Al-Kuds, to czyj grobowiec czczą Chrześcijanie? Otóż najprawdopodobniej jest to grobowiec samego proroka Mahometa (!). I tą puentą skończę swą wypowiedź w tej sprawie.

  • qrdeblade Says:

   Ówczesna nazwa fonetyczna Jerozolimy wzięła się od zapomnianej miejscowości Yoro(s) – salim, znamiennej miejscowości usytuowanej na azjatyckim brzegu ( obecnie tureckim ) cieśniny bosforskiej ok. 30 km od Konstantynopola, zwanego równie znamiennie Isus-tam-buł. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo wymawiać nie w durny, plebejski sposób stambuł, a Isustambuł. Tam ówcześnie egzystowała spora społeczność żydowska XI – XII w. i tam również znajduje się tzw. grób Pański, którym nadal opiekują się Muzułmanie i tam też na przeciwko widocznej stamtąd wiadomej bramy, znajduje się dosłownie na brzegu Bosforu góra, zwana w NT Golgotą i całkiem nieźle zachowana warownia Templariuszy, oznaczona zresztą ich insigniami.

  • qrdeblade Says:

   Z prawdziwym zainteresowaniem obejrzałem cały blisko 4h dokument, doprawdy doceniając wszystkie JEGO logiczne wskazówki i spostrzeżenia i jak sądzę globalny HEGEMON cały czas dąży do katastroficznej w swych morderczych SKUTKACH wojny chrześcijaństwa z Islamem i Judaizmem. To dlatego stworzył Jerozolimę w palestyńskiej pustyni i tam właśnie zdecydował się wieki temu sprytnie i niezwykle kontrowersyjnie przenieść religijne CENTRUM planety. Do tej chwili równie kontrowersyjnie i celowo sprowadzono tam jeszcze Żydów, co jak wiemy jeszcze miało jedynie zaognić całą sytuację. MOTYW?
   1. Wiedza lub spisek kojarzony z pewnością, albo silnie prawdopodobne przypuszczenie, że tam właśnie może powstać zarzewie globalnej, apokaliptycznej wojny ( stąd cicha ucieczka z terenów Francji ) …
   2. Ucieczka przed oskarżeniami błękitno krwistych lub faryzeiskich elit, że zgładziły Jezusa…
   3. Ponieważ przez wieki prowadzenia podjazdowych wojen tzw. góra nie przyszła do Mahometa, to w końcu za sponsorowano muzułmańską turystykę, której celu wielu się dotąd jedynie nieśmiało domyślało, ale teraz mogą już mieć pewność jej skrycie realnego celu !
   4. Religia jak widać traktowana jest jako celowe OPROGRAMOWANIE tubylców ( biorobotów ), mające na celu wzniecanie globalnych, depopulujących wojen religijnych po, których ukryta trzymająca władze elita ponownie uzyska możliwość jawnej, realnej NWO władzy !

   • Zbigniew Says:

    Możliwe że celem tej światowej agendy jest wielka unifikacja Judaizmu i Islamu. Te religie dzielą więcej cech wspólnych ze sobą (koszerność, obrzezanie itd.) niż z chrześcijaństwem. A akurat tak się złożyło, że dzisiejsze państwo Izrael leży mniej więcej w centrum świata islamskiego. Poza tym czy to nie dziwne, że Żydzi zdają się nie reagować na postępującą islamizację Europy? Wszak islamizacja sprawi że kraje europejskie zostaną przejęte przez wrogów Izraela, czyli głównie Arabów, co w połączeniu z potężnym arsenałem państw Europy może skończyć się nawet likwidacją państwa Izraela. Możliwe zatem, z racji takiej że Ziemia Obiecana to zdecydowanie bardziej Europa niż Palestyna, że Izrael chce wpierw oczyścić Europę z jej mieszkańców, by następnie ją skolonizować.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: