Gdzie ukrzyżowano Chrystusa i kiedy żył apostoł Paweł


W tradycyjnych źródłach czytamy, że ukrzyżowanie Chrystusa miało miejsce na wzgórzu Golgota (Kalwaria) w Jerozolimie, które to miejsce istnieje do dziś. O tym mówią wszystkie kanoniczne Ewangelie świata. Tym nie mniej, w samych Ewangeliach zawarte są bezpośrednie wskazówki całkowicie innego miejsca tych dramatycznych wydarzeń.

W szczególności, miejsce jednoznacznie wskazane w angielskiej wersji Listu Św. Apostoła Pawła do Galatów (Gal. 3, 1). Głosi on: « O Foolish Galatians, who hath bewitched you, that ye should not obey the truth, before whose eyes Jesus Christ hath been evidently set forth, crucified among you? », tzn. po polsku « O głupi Galatowie! Któż was omamił, abyście prawdzie nie byli posłuszni, którym przed oczyma Jezus Chrystus przed tym był wymalowany, i między wami ukrzyżowany?» I po grecku « Galatai… kat ojtalmouz Ihsouz Cristoz proegrafh estaurwmenoz… » oznacza dosłownie: « … Galaci … – na waszych oczach Jezus Chrystus był prześladowany według prawa za swoje przekonania był ukrzyżowanym. » Innymi słowy, właśnie Galaci byli naocznymi świadkami ostatnich cierpień Chrystusa, a Jego ukrzyżowanie odbyło się wśród Galatów, na ich oczach.

Przypomnijmy że Galaci żyli nie tylko w Galacji – na południowym obszarze Azji Mniejszej Carogrodu-Konstantynopola, t. je. dzisiejszego Stambułu, ale również w Dardanelach (Galipolis, obecne Gallipoli), i na północno-zachodnim obszarze Morza Czarnego: na obszarze rz. Gałacz, rum. Galati w Rumunii, a nie w Palestynie (sr. także Galatasaray = Złoty pałac w Stambule).

W którym wieku żył Chrystus PL (vimeo)

Opis filmu:

Film z cyklu „Historia, nauka czy fikcja’. Dziś prawie każdy, niezależnie od religii zna ewangeliczną historię o Jezusie Chrystusie. Czasy jego ziemskiego życia to nie tylko epoka powstania nowej religii, to również nowy punkt odliczania chronologii ludzkości. Większość krajów świata przyjęła kalendarz od narodzenia Chrystusa. Nikt nie ma wątpliwości, że od chwili tego najważniejszego dla ludzkości wydarzenia upłynęło 2000 lat. Ale dlaczego ludzie są tego tacy pewni? Na wstępie warto powiedzieć, że nie będzie w filmie zajmowania się sprawami wiary, i oczywiście nie będzie omawiania religijnych dogmatów. Zadaniem tego filmu jest inne – odpowiedzieć na pytania o charakterze historyczno-chronologicznym czyli – w którym wieku żył Chrystus.

UWAGA! Artykuł jest dopełnieniem wykładu prof. Salla „Perspektywy ziemskiej cywilizacji”.

CAŁOŚĆ

———————————————-

Reklamy

Komentarzy 7 to “Gdzie ukrzyżowano Chrystusa i kiedy żył apostoł Paweł”

 1. Bianka Says:

  Pan Jezus Chrystus został ukrzyżowany w półn. Jerozolimie, nad jaskinią Zedekiah, a dokładne miejsce ukrzyżowania zostało ustalone i potwierdzone podczas archeologicznych wykopalisk, przeprowadzonych przez Ron’a Wyatt’a, w 1982 roku.
  źródło: http://gloria.tv/?media=315448, http://gloria.tv/?media=315772

  • treborok Says:

   Przykro mi to przyznać ale podany artykuł kompletnie niczego nie dowodzi a wręcz przeciwnie wskazuje na źródła Biblijne, które notabene powstały dość późno a oryginałów dzieł jest jak na lekarstwo i co więcej nie podają one za wiele faktów. Najstarszym dziełem ponoć są zwoje z Nag Hammadi, które również na dobrą sprawę nie dają kompletnej jasności kim był Jezus. I tak na koniec Jezusów było wielu i zastanawia mnie kim był tak naprawdę ten, którego palą i topią co roku „kukłę” sataniści z Bohemian Grove… a może on wcale nie miał na imię Jezus? Za wiele pytań za mało odpowiedzi.
   Pozdrawiam

 2. Bianka Says:

  Polecam zatem bardzo skondensowaną wiedzę na temat BIblii , artykuł pt: Dlaczego można wierzyć Biblii; skąd wiemy, że Biblia dostępna dzisiaj jest wiarygodna?:http://www.kazdystudent.pl/a/biblia.html, oraz Kim jest Jezus Chrystus w świetle faktów historycznych, co mówi materiał dowodowy na temat faktów z życia Jezusa, Jego twierdzeń o samym sobie, proroctwach i ich dokładnym wypełnieniu, zmartwychwstaniu :http://slowoizycie.pl/98-2/jez298.htm,
  również pozdrawiam

  • treborok Says:

   Wszystkie Biblie pochodzą ze średniowiecza, są przepisywane, polecam nową chronologię Fomienko – Nosowski wstawię komentarz aximii może: „zobacz jak powstawały fantomowe dynastie w artykule Nowa Chronologia. Metody (prawda2 info) Ankieta zawiera 34 pytania takie jak: płeć, długość życia, długość rządzenia, okoliczności śmierci, toczone wojny, ich wynik, ich długość, geograficzna lokalizacja wojen, wydarzenia astronomiczne (…) wniosek dublowanie faktycznie istniejącej dynastii w przeszłość – i tworzenie dynastii fantomowych. Możliwość powtórzenia się tylu podobieństw jest praktycznie nie możliwa.”
   W świetle wielu faktów o, których wybacz, że nie napiszę (zmęczony jestem już tłumaczeniami) a część, których zawiera film wynika, że data narodzin i ukrzyżowania może być zgoła inna. Nie chcę z tobą polemizować ponieważ uważam takie rozmowy za stratę czasu ponieważ Ty (domyślam się) i ja zostaniemy przy swoich zdaniach a po wymianie wielu słów może pozostać tylko… niesmak. Zatem aby nie wyjść na ignoranta zachęcam do zapoznania się z poniższymi materiałami:
   Nowa Chronologiia – Fomienko Nosowski
   David Icke – Największy Sekret
   W nich jest wiele odnośników do dzieł popartych ogromną wiedzą z przeszłości.

   Pozdrawiam
   P.S. Bym był zapomniał – dodam jeszcze Wedy Słowiano-Aryjskie

 3. opolczykpl Says:

  Od kiedy to obrzezany cieśla jest „chrystusem”? I dla kogo – dla żydłaków?
  Dla mnie data jego urodzin jest kompletnie obojętna. On też. Niech się żydzi tym swoim pobratymcem fascynują.
  Przeroboino autora tego blogu na wyznawcę żydzizmu, ej przerobiono…
  I wmówiono mu, że jakiś żydek jest najważniejszy dla ludzkości…
  Eh, ginie ojczyzna, bo za dużo Polaków żydłakami zrobiono…

  • treborok Says:

   Nic podobnego, ponieważ jak wynika z filmu i artykułu Christos żył w innym czasie, innym miejscu, i nie był żydem. Całun Turyński wskazuje, że mógł to być ktoś z Wołchwów (może „bogów”) ale to jest tylko jedna z hipotez. Po drugie jeżeli w Bohemian Grove okultyści palą i topią kukłę Ukrzyżowanego to nie robią to bez powodu. Po trzecie – jak pisze we wstępce, jestem wyznawcą poszukiwania prawdy bez względu czy to się komuś podoba czy nie. Im głębiej wchodzę w tematykę Słowiańską tym więcej widzę zróżnicowania postaw, zachowań i działania naszych przodków co z samego założenia „odkoloryzowuje” „New Ageowski” charakter przedstawiania przez niektórych naszej przeszłości. Słowianie nie byli jedyną nacją na Ziemi i żeby zrozumieć co się dzieje obecnie trzeba poznać wiele punktów widzenia… czego mojemu przedmówcy życzę :)

 4. Bianka Says:

  Pozostaję, jak słusznie zauważyłeś przy swoim zdaniu, a to dlatego, że jestem otwarta na wiedzę pochodząca z różnych źródeł i mam w związku z tym spory materiał porównawczy, przekonujący mnie, że jest to wybór właściwy. Żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji, a w tym również takich, które pozwalają na weryfikację Biblii, jako dzieła niezwykłego pod każdym względem, a przy tym uwierzytelnionego przez różne dziedziny poznawcze, jak n.p.historia i archeologia, tak więc każdy, kto nie jest uprzedzony jest w stanie to zweryfikować, co w konsekwencji prowadzi do osobistego wyboru. Bóg daje człowiekowi tę możliwość, informując przy tym o konsekwencjach każdego z nich.

  Z wymienionych wyżej, zapoznałam się jakiś czas temu z twórczością Davida Icke. Jestem chrześcijanką z wyboru i moje podejście do wszelkiego rodzaju informacji, które znajdują się w sferze niemożliwej do weryfikacji empirycznej, a które stanowią dla mnie inspirację i drogowskaz w zapoznawaniu się z różnymi koncepcjami, oddają słowa zapisane w 1 liście do Tesaloniczan 5:21-24. Jeżeli jakiś przekaz wykracza poza to przesłanie, ukierunkowane na Jezusa Chrystusa, jako Syna Bożego i Zbawcę dusz, to wtedy wiem, jak się ustosunkować do takiego przesłania.

  Zachęcam do wnikliwszego dociekania, jeśli chodzi o materiał dowodowy, odnoszący się do Osoby Jezusa Chrystusa, polecam tutaj materiał zaprezentowany przez Josh’a Mc Dowell’a:
  http://oblubienica.eu/czytelnia/ksiazki/josh-mcdowell/jezus—wiecej-niz-ciesla—czesc-1
  http://oblubienica.eu/czytelnia/ksiazki/josh-mcdowell/jezus—wiecej-niz-ciesla—czesc-2

  Tytuł powyższych części opracowania to ‚Więcej niż cieśla’, a więc temat może zainteresować także usera mającego dylemat w kwestii obrzezania Jezusa, który nie z przypadku przyszedł na świat w rodzinie żydowskiej, jak również, co oznacza termin Chrystus.
  Gorąco zachęcam do lektury i spokojnych przemyśleń.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: