Wielkie Białe Braterstwo


Postaram się przedstawić punkty widzenia na tzw. Wielkie Białe Bractwo(Braterstwo), wyciąganie wniosków zalecam we własnym zakresie.

trebor

—————————–

Co wiki o tym mów:

Wielkie Białe Bractwo, system wierzeń podobny do Teozoficznego i New Age, są uważani za istoty nadprzyrodzone o wielkiej mocy, którzy szerzą nauki duchowe za pośrednictwem wybranych ludzi. Członkowie Bractwa mogą być znani jako Mistrzowie Starożytnej Mądrości lub mistrzowie. Wiele ludzi twierdzi, że otrzymali informacje od tych istot, w tym zwłaszcza Helena Pietrowna Bławatska (teozofia), Aleister Crowley (Thelema), Alice A.Bailey (Nowa Grupa Serwerów Świata), Guy Ballard („Ja jestem” Aktywny), Geraldine Innocente(Most do Wolności), Elizabeth Clare Prophet(Kościół Powszechnego i Tryumf) i Benjamin Creme (Udział Międzynarodowy).

Mistrzowie są nazywani „Wielkie Białe Bractwo(Braterstwo)” w Teozoficznym systemem. Użycie terminu „Białe” odnosi się do ich zaawansowanej duchowości (mają biały kolor aury) i nie ma nic wspólnego z rasą. Bławatska opisała wielu Mistrzów jako etnicznie tybetańskich i indyjskich (hinduskich), a nie europejskich . Opisuje ich jednak jako pochodzących ze wszystkich kultur i ras, takich jak „Greckich Panów” znanych jako Hilarion.

Wiara w Bractwo i Mistrzów jest istotną częścią synkretycznych nauk różnych organizacji, które miały Teozoficzne koncepcje filozoficzne dodając swoje własne elementy. Przykłady te uważa się za Wniebowstąpionych Mistrzów przez te organizacje są Jezus , Sanat Kumara , Gautama Budda , Maitreya , Konfucjusza , Pana Lanto (historyczny mentor Konfucjusza”), Maryją, Matka Jezusa , Lady Mistrzyni Nada, Enoch , Kwan Yin , Saint Germain i Kuthumi , by wymienić tylko tych kilkoro. Uważa się, że wszystkie te różnice, które być może mieli w ich ziemskiej egzystencji należy odłożyć na bok, i zjednoczyć w imię duchowego dobra ludzkości.

CAŁOŚĆ

——————————————————

Reklamy

Komentarze 2 to “Wielkie Białe Braterstwo”

 1. White_Black_Feather Says:

  Z pewną taką niesmiałością… polecam artykuł
  BRACTWA i udoskonalanie starych systemów:
  http://tonalinagual.blogspot.com/2011/11/bractwa-i-udoskonalanie-starych.html
  p.s.
  A blog bardzo ciekawy. Gratuluję. Przeczytałam artykuł Bogowie to nie fikcja -2 i jestem pod wrażeniem.
  Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: