Helena Blawatska


Helena Blawatska Lewituje

Zjechała pół świata, aby studiować wiedzę tajemną. Udowadniała, że człowiek może lewitować. Helena Bławatska miała nadprzyrodzone zdolności, ale zamiast się nimi chwalić, wolała badać, skąd się one biorą.

Był grudzień 1885 roku i Richard Hodgson właśnie szykował do publikacji swój specjalny raport. Ten szanowany doktor należał do Stowarzyszenia Badań Psychicznych – organizacji, która wbrew pozorom nie zajmowała się meandrami ludzkiego umysłu, tylko badaniem zjawisk nadprzyrodzonych.
Raport Hodgsona dotyczył działań madame Bławatskiej, szlachetnie urodzonej Rosjanki i współzałożycielki Towarzystwa Teozoficznego – instytucji konkurencyjnej wobec Stowarzyszenia. A powstał jako odpowiedź na oskarżenie rzucone przez małżeństwo Coulombów, jej dawnych współpracowników. Twierdzili oni, że listy, które publikowała, wcale nie były wskazówkami spisanymi przez hinduskich mistrzów, zwanych mahatmami. Ich autorką miała być sama Rosjanka.
Wykonawszy pobieżne badania grafologiczne i nie kłopocząc się szukaniem innych dowodów, Hodgson stwierdził, że madame Bławatska to zwykła oszustka. Jedyny kłopot sprawił mu motyw jej działań. Szybko wykluczył sprawy finansowe, bo Towarzystwo nie czerpało z publikacji listów żadnych korzyści. Mania religijna też wydawała mu się nieprawdopodobna. Pozostała więc ostatnia możliwość: pani Bławatska była… rosyjskim szpiegiem, który miał mącić w głowach praworządnych obywateli Anglii.
Nim jednak na jej głowę posypały się oskarżenia, zdążyła wstrząsnąć współczesnymi jej naukowcami, teologami
i wszelkiej maści okultystami. W XIX wieku bowiem wszystkie te nauki i systemy mieszały się ze sobą, rozpalając ludzką wyobraźnię. Spirytystyczne seanse gromadziły tłumy, a naukowcy debatowali nad badaniem ludzkiej duszy.

Dodatkowo książka Heleny Blawatskiej do czytania lub pobrania pt.„Doktryna Tajemna”.

CAŁOŚĆ

————————————————————————————-

Ponadto:

w dziale Artykuły/Ernest Muldaszew i Tajemnice Himalajów

2 książki w całości (z translatorem).

————————————————————————————-

Gry Bogów-akt 8 część 7,8 i 9 PL

Słowiańskie nawyki – GRY BOGÓW AKT 6 PL(całość)

nowe pliki do pobrania

Credo Mutwa – filmy

——————————————-

Nibiru (2-2) PL

————————————————————————————-

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: